21 Różnych Zajęć Dodatkowych

 

Poniżej znajduje się wykaz zajęć dodatkowych realizowanych przez naszą szkołę w roku szkolnym 2017/2018. Uczestnictwo w tych zajęciach odbywa się bez dodatkowych opłat, czyli jest wliczone w ramach czesnego.

 

Warsztaty Fizyczne

Celem warsztatów fizycznych jest poznanie przez uczniów poprzez praktyczną obserwację zjawisk fizycznych występujących w otaczającym nas świecie.

Na warsztatach fizycznych przeprowadzamy przede wszystkim doświadczenia i eksperymenty by następnie dyskutować o nich z uczniami.

 

 

Informatyka Funkcjonalna

Warsztaty informatyki funkcjonalnej, to zajęcia, gdzie uczniowie uczą się korzystania z oprogramowania i aplikacji w celu wykonania konkretnej pracy. Celem zajęć jest, więc pokazanie, że komputer poza rozrywką służy do pracy i tę pracę w znaczny sposób ułatwia. Na zajęciach poruszane są także tematy bezpieczeństwa w sieci, a uczniowie uczeni są przede wszystkim tego, że w internecie nie są anonimowi.

 

 

Warsztaty Kompetencji Społecznych

Kompetencje społeczne to umiejętności pozwalające nam określić naszą indywidualną tożsamość wśród innych ludzi. Niektóre z nich ułatwiają nam kształtowanie relacji z innymi osobami, inne natomiast wyznaczają naszą pozycję i sposób funkcjonowania w świecie. Na warsztatach kompetencji społecznych uczymy zasad zachowania w obliczu różnych sytuacji społecznych.

 

 

Warsztaty programowania


Scratch to edukacyjny język programowania, dostosowany do nauczania dzieci i młodzieży. Scratch umożliwia łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier, muzyki. Co ważne, programowanie odbywa się w sposób wizualny, gdyż elementy języka mają kształt puzzli. 

 

 

Piłka Nożna 

Zajęcia z piłki nożnej odbywają się w formie profesjonalnego treningu piłkarskiego, gdzie ćwiczone są poszczególne elementy gry oraz technika. Oczywiście uczniowie rozgrywają między sobą mecze piłkarskie, w trakcie których
znajduje ujście wiele nagromadzonych emocji.

 

 

Warsztaty Logicznego Myślenia

Celem warsztatów logicznego myślenia jest nauczenie ucznia podejmowania trafnych decyzji w oparciu o jego własną analizę. 
Chcemy nauczyć każdego ucznia, jak odróżniać to, co prawidłowe od tego, co chybione.
Rozwijanie umiejętności analitycznego oraz przyczynowo-skutkowego myślenia niesie za sobą umiejętność wyciągania prawidłowych wniosków,
oraz, co bardzo ważne,
u młodzieży przewiadywania skutków własnych decyzji. 

 

 

Warsztaty Poetyckie

Na warsztatach poetyckich
staramy się uwrażliwić uczniów
na piękno literatury. Jak to zrobić szczególnie w obecnych czasach?
Z naszych doświadczeń wynika,
że najłatwiej to osiągnąć poprzez praktyczne rozwijanie zdolności recytatorskich oraz kształtowanie umiejętności językowych. Kolejną wartością warsztatów jest fakt,
że poprzez wystąpienia publiczne, czyli recytacje, wzmacnia się pewność siebie ucznia i poczucie własnej wartości. 

 

 

Harcerstwo

Harcerstwo to organizacja, która
w naszym kraju działa już ponad 100 lat. W naszej szkole od tego roku funkcjonuje zastęp harcerski. Tego, czego harcerstwo uczy naszych uczniów, to przede wszystkim - odpowiedzialność.

 

 

Warsztaty Grafiki Komputerowej

Grafika komputerowa jest sposobem wizualizacji swoich artystycznych inspiracji za pomocą technologii. Dzieła powstałe za pomocą grafiki komputerowej nazywa się obecnie malarstwem cyfrowym. Na warsztatach z grafiki komputerowej nasi uczniowie tworzą właśnie takie obrazy cyfrowe. Co ciekawe, warsztaty grafiki komputerowej w naszej szkole cieszą się zainteresowaniem nawet tych uczniów, którzy twierdzą, że nie potrafią rysować.

 

 

Warsztaty Taneczne

Warsztaty taneczne to radość w czystej postaci. Po całym dniu zajęć lekcyjnych taniec to chyba najlepsze lekarstwo na odreagowanie wysiłku intelektualnego. Nasze warsztaty taneczne zawierają także elementy baletu oraz gimnastyki sportowej.
Są to zajęcia wyczekiwane przez naszych uczniów, które dają im wiele radości. 

 

 

 

Warsztaty Chemiczne

Co się stanie gdy włożymy jajko do roztworu z octem? Czy można zrobić bańki mydlane, które można potem odbijać? Na takie pytania nasi uczniowie szukają i znajdują odpowiedzi właśnie w czasie warsztatów chemicznych. Bo co może być najciekawsze w chemii? Wiadomo- doświadczenia. 

 

 

 

Unihokej

Unihokej to wspaniała rozrywka sportowa angażująca naszych uczniów w formie interakcji zespołowej. Unihokej wspaniale wyrabia refleks oraz jest sportem bezpiecznym, który uprawiać może w zasadzie każdy uczeń niezależnie od swojego przygotowania kondycyjnego. 

 

 

 

Warsztaty Plastyczne

Warsztaty artystyczne to możliwość
wyrażenia siebie za pomocą różnych technik plastycznych. Zajęcia te mają formę praktycznego warsztatu i każde są inne. Artysta plastyk, który je prowadzi, zaskakuje naszych uczniów za każdym razem czymś nowym, przez co nie ma w nich rutyny. Poza tym celem warsztatów jest kształtowanie wyczucia i gustu artystycznego, dzięki któremu uczeń będzie potrafił odróżnić sztukę od tandety. 

 

 

Warsztaty Drama

Drama (z gr. drao - działam, usiłuję) to  metoda artystycznego przekazu bardzo  pomocna w nauczaniu przedmiotów szkolnych oraz przezwyciężaniu trudności edukacyjnych. Drama kształtuje osobowość oraz jest wspaniałym środkiem pozwalającym wyrazić swoje własne emocje. Warsztaty dramy, w odróżnieniu od warsztatów teatralnych, możemy zaliczyć do takiego rodzaju ekspresji twórczej, gdzie nie ma ściśle określonych scenariuszy, gdzie liczy się intuicja i wolność przekazu.

 

 

Warsztaty Historyczne

Czy historia może być ciekawa? Oczywiście, każdy przecież oglądał Wołoszańskiego i Jego "Sensacje XX wieku". Nasze warsztaty historyczne to zajęcia, na których uczniowie doświadczają historii tak, jakby działa się ona obecnie. Uczniowie odgrywają więc scenki i doświadczają żywej historii. Warsztaty historyczne mają także na celu kształtować tożsamość narodową oraz postawy patriotyczne.

 

 

Gry Sportowe

Zbijak, zabawa w chowanego, czy zabawa w berka to przecież wszystkim znane proste zabawy, które wnoszą w codzienność szkolną wiele radości. 

 

 

Warsztaty Matematyczne

Warsztaty matematyczne to przede wszystkim warsztaty z matematyką przyjazną uczniowi . Celem zajęć jest to, by każdy uczeń nabrał pewności siebie w czasie obcowania z matematyką. Chcemy, by matematyka była dla naszych uczniów czymś co ciekawe i inspirujące, a nie nudne i stresujące. Z naszych obserwacji wynika, że największą przeszkodą w osiąganiu dobrych lub bardzo dobrych wyników w matematyce jest stres. Dlatego na warsztatach staramy się oswoić matematykę tak, by nie wywoływała ona w naszych uczniach odczucia lęku.

 

 

Warsztaty Teatralne

Warsztaty teatralne to zajęcia, na których uczniowie uczą się wyrażać siebie za pomocą sztuki. Zajęcia teatralne to zajęcia, gdzie pokonywana jest nieśmiałość, którą zastępuje poczucie własnej wartości oraz przekonanie, że mogę, potrafię.
Dużo pracujemy gestem i głosem, co w przyszłości przekłada się na lepszą komunikację społeczną.

 

Nauka pływania

Zajęcia na basenie obejmują przede wszystkim naukę pływania, po której w nagrodę uczniowie mają trochę czasu na luźną zabawę w wodzie.

 

 

Szachy

Warsztaty szachowe to zajęcia, na których uczniowie mają okazje ćwiczyć strategie oraz logiczne myślenie. Z racji tego, że prowadzącym jest mistrz świata amatorów, zajęcia te stoją na najwyższym poziomie merytorycznym. 

 

Karate

Raz w tygodniu odwiedza nas Sensei karate, czyli nauczyciel, który przeprowadza z naszymi uczniami trening karate.

 

 

Powrót