Zajęcia dodatkowe

 

Poniżej znajduje się wykaz zajęć dodatkowych, realizowanych przez naszą szkołę w roku szkolnym 2017/2018. Uczestnictwo w tych zajęciach odbywa się bez dodatkowych opłat, czyli jest wliczone w czesne.

 

Warsztaty fizyczne

Celem warsztatów fizycznych jest poznanie, poprzez praktyczną obserwację, zjawisk fizycznych występujących w otaczającym nas świecie.

Na warsztatach fizycznych przeprowadzamy przede wszystkim doświadczenia i eksperymenty, by następnie dyskutować o nich z uczniami.

 

 

Informatyka funkcjonalna

Warsztaty informatyki funkcjonalnej to zajęcia, w trakcie których uczniowie uczą się korzystania z oprogramowania i aplikacji, w celu wykonania konkretnej pracy. Celem zajęć jest pokazanie, że komputer poza rozrywką służy do pracy i tę pracę w znaczny sposób ułatwia. Na zajęciach poruszane są także tematy bezpieczeństwa w sieci, dzięki czemu uczniowie rozumieją, że w internecie nie są anonimowi.

 

 

Warsztaty kompetencji społecznych

Kompetencje społeczne to umiejętności pozwalające nam określić naszą indywidualną tożsamość wśród innych ludzi. Niektóre z nich ułatwiają nam kształtowanie relacji z innymi osobami, inne natomiast wyznaczają naszą pozycję i sposób funkcjonowania w świecie. Na warsztatach kompetencji społecznych uczymy zasad zachowania w obliczu różnych sytuacji społecznych.

 

 

Warsztaty programowania


Scratch to edukacyjny język programowania, dostosowany do nauczania dzieci i młodzieży. Scratch umożliwia łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier, muzyki. Co ważne, programowanie odbywa się w sposób wizualny, gdyż elementy języka mają kształt puzzli. 

 

 

Piłka nożna 

Zajęcia z piłki nożnej odbywają się w formie profesjonalnego treningu piłkarskiego, gdzie ćwiczone są poszczególne elementy gry oraz technika. Uczniowie rozgrywają między sobą mecze piłkarskie, w trakcie których usprawniają swoje umiejętności, a przy okazji pozbywają się nagromadzonych emocji.

 

 

Warsztaty logicznego myślenia

Celem warsztatów logicznego myślenia jest nauczenie podejmowania trafnych decyzji w oparciu o przeprowadzoną przez ucznia analizę.
Chcemy nauczyć każdego, jak odróżniać to, co prawidłowe, od tego, co chybione.
Rozwijanie umiejętności myślenia analitycznego oraz przyczynowo-skutkowego pozwala także na wyciąganie prawidłowych wniosków, oraz, co bardzo ważne, na przewiadywanie skutków własnych decyzji. 

 

 

Warsztaty poetyckie

Na warsztatach poetyckich staramy się uwrażliwić uczniów na piękno literatury. Jak to zrobić, szczególnie w obecnych czasach?
Z naszych doświadczeń wynika, że najłatwiej to osiągnąć poprzez praktyczne rozwijanie zdolności recytatorskich oraz kształtowanie umiejętności językowych. Innym ważnym efektem warsztatów jest wzmocnienie pewności siebie ucznia i poczucie własnej wartości, kształtowane poprzez wystąpienia publiczne, czyli recytacje. 

 

 

Harcerstwo

Harcerstwo to organizacja, która
w naszym kraju działa już ponad 100 lat. W naszej szkole od tego roku funkcjonuje zastęp harcerski. Harcerstwo uczy naszych uczniów przede wszystkim odpowiedzialności.

 

 

Warsztaty grafiki komputerowej

Grafika komputerowa jest sposobem wizualizacji własnych artystycznych inspiracji przy użyciu technologii. Dzieła powstałe za pomocą grafiki komputerowej nazywane są obecnie malarstwem cyfrowym. Na warsztatach z grafiki komputerowej nasi uczniowie tworzą takie obrazy cyfrowe. Co ciekawe, warsztaty grafiki komputerowej w naszej szkole cieszą się zainteresowaniem nawet tych uczniów, którzy twierdzą, że nie potrafią rysować.

 

 

Warsztaty taneczne

Warsztaty taneczne to radość w czystej postaci. Po całym dniu zajęć lekcyjnych taniec to najlepsze lekarstwo na odreagowanie wysiłku intelektualnego. Nasze warsztaty taneczne zawierają także elementy baletu oraz gimnastyki sportowej.
Są to zajęcia wyczekiwane przez naszych uczniów, ponieważ dają im wiele radości. 

 

 

 

Warsztaty chemiczne

Co się stanie gdy włożymy jajko do roztworu z octem? Czy można zrobić bańki mydlane, które można potem odbijać? Na takie pytania nasi uczniowie szukają i znajdują odpowiedzi właśnie w czasie warsztatów chemicznych. Bo co może być najciekawsze w chemii? Wiadomo: doświadczenia. 

 

 

 

Unihokej

Unihokej to wspaniała rozrywka sportowa angażująca naszych uczniów w formie interakcji zespołowej. Unihokej wspaniale wyrabia refleks oraz jest sportem bezpiecznym, który uprawiać może w zasadzie każdy uczeń, niezależnie od swojego przygotowania kondycyjnego. 

 

 

 

Warsztaty plastyczne

Warsztaty artystyczne to możliwość
wyrażenia siebie za pomocą różnych technik plastycznych. Zajęcia te mają formę praktycznego warsztatu. Każde spotkanie jest inne. Artysta plastyk, który je prowadzi, za każdym razem zaskakuje naszych uczniów. Dlatego w warsztatach nie ma rutyny. Celem warsztatów jest ponadto kształtowanie wyczucia i gustu artystycznego, dzięki któremu uczeń będzie potrafił odróżnić sztukę od tandety. 

 

 

Warsztaty dramy

Drama (z gr. drao - działam, usiłuję) to  metoda artystycznego przekazu, bardzo pomocna w nauczaniu przedmiotów szkolnych oraz przezwyciężaniu trudności edukacyjnych. Drama kształtuje osobowość, a także pozwala wyrazić własne emocje. Warsztaty dramy, w odróżnieniu od warsztatów teatralnych, możemy zaliczyć do takiego rodzaju ekspresji twórczej, w której nie ma ściśle określonych scenariuszy, a gdzie liczy się intuicja i wolność przekazu.

 

 

Warsztaty historyczne

Czy historia może być ciekawa? Oczywiście, każdy przecież oglądał Wołoszańskiego i jego "Sensacje XX wieku". Nasze warsztaty historyczne to zajęcia, na których uczniowie doświadczają historii tak, jakby działa się ona obecnie. Uczniowie odgrywają więc scenki i doświadczają żywej historii. Warsztaty historyczne mają także na celu kształtowanie tożsamości narodowej oraz postawy patriotycznej.

 

 

Gry sportowe

"Zbijak", "zabawa w chowanego", czy "zabawa w berka" to wszystkim znane proste zabawy, które wnoszą w codzienność szkolną wiele radości. 

 

 

Warsztaty matematyczne

Warsztaty matematyczne to przede wszystkim warsztaty z matematyką, która jest przyjazna dla ucznia. Celem zajęć jest wzbudzanie u uczniów pewności siebie w czasie obcowania z matematyką. Chcemy, by matematyka była dla naszych uczniów czymś, co jest ciekawe i inspirujące, a nie nudne i stresujące. Z naszych obserwacji wynika, że największą przeszkodą w osiąganiu dobrych lub bardzo dobrych wyników w matematyce jest stres. Dlatego na warsztatach staramy się oswoić matematykę tak, by nie wywoływała w naszych uczniach lęku. 

 

Warsztaty teatralne

Warsztaty teatralne to zajęcia, na których uczniowie mogą wyrażać siebie za pomocą sztuki. Zajęcia teatralne uczą pokonywania nieśmiałości, którą zastępuje poczucie własnej wartości oraz przekonanie, że mogę, potrafię.
Dużo pracujemy gestem i głosem, co w przyszłości przekłada się na lepszą komunikację społeczną.

 

Nauka pływania

Zajęcia na basenie obejmują przede wszystkim naukę pływania, po której w nagrodę uczniowie mają trochę czasu na swobodną zabawę w wodzie.

 

 

Szachy

Warsztaty szachowe to zajęcia, na których uczniowie mają okazję ćwiczyć strategie oraz logiczne myślenie. Dzięki temu, że prowadzącym jest mistrz świata amatorów, zajęcia te stoją na najwyższym poziomie merytorycznym. 

 

Karate

Raz w tygodniu odwiedza nas Sensei karate, czyli nauczyciel, który przeprowadza z naszymi uczniami trening karate.