Zdrowe posiłki

Dietetycy zgodni są co do tego, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, dlatego nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego programu "Śniadanie daje moc", będącego elementem edukacji zdrowotnej, i otrzymała odpowiedni certyfikat. Program ten jest organizowany m.in. przez Instytut Matki i Dziecka, pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Śniadania przygotowujemy sami, natomiast obiady dowożone są przez firmę cateringową "Jagienka" z Lublina.

Obiady pod względem składu żywieniowego zgodne są z ostatnimi regulacjami prawnymi, dotyczącymi żywienia uczniów, a przy tym są smaczne. Jako placówka stawiamy w tej kwestii na jakość i bogactwo składników odżywczych w posiłkach serwowanych naszym dzieciom. Ważny jest także dla nas jadłospis, który w naszej ocenie musi uwzględniać potrawy zarówno zdrowe, odżywcze, jak i akceptowane smakowo przez uczniów. Jako szkoła staramy się uczyć nowych smaków, ale nie na siłę. Najważniejsze, by dzieci zjadały całe przydzielone im porcje, by zapewnić sobie energię do nauki.

Do tego, że odżywiony mózg pracuje o wiele lepiej niż głodny, nikogo nie trzeba przekonywać. Dlatego też nasi uczniowie mają możliwość zjedzenia zdrowych przekąsek w ciągu dnia, niezależnie od głównych posiłków. Dzięki temu dzieci są najedzone i gotowe do pracy umysłowej. Niedopuszczalna jest w naszej szkole sytuacja, by dziecko było głodne w ciągu dnia.