Zdrowe posiłki

Dietetycy zgodni są, co do tego, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia dlatego nasza szkoła przyłączyła się i otrzymała certyfikat w ogólnopolskim programie "Śniadanie daje moc", będącym elementem edukacji zdrowotnej, organizowanym przez, m.in. Instytut Matki i Dziecka, pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Śniadania przygotowujemy sami, natomiast obiady dowożone są nam przez firmę cateringową Jagienka z Lublina.

Obiady te, są zgodne pod względem składu z ostatnimi regulacjami prawnymi dotyczącymi żywienia uczniów, a przy tym są smaczne. Stawiamy w tej kwestii, jako placówka, na jakość i bogactwo składników odżywczych w posiłkach, jakie serwujemy naszym dzieciom. Ważny jest także dla nas jadłospis, który w naszej ocenie musi uwzględniać potrawy które są zarówno zdrowe, odżywcze jak i akceptowane smakowo przez uczniów. Oczywiście staramy się, jako szkoła, uczyć nowych smaków, ale nie na siłę. Najważniejsze, by dzieci zjadały całe przydzielone im porcje, by zapewnić sobie energię do nauki.

Do tego, że odżywiony mózg pracuje o wiele lepiej niż głodny nikogo nie trzeba przekonywać, dlatego nasi uczniowie mają możliwość zjedzenia zdrowych przekąsek w ciągu dnia niezależnie od głównych posiłków. Dzięki temu dzieci są najedzone i gotowe do pracy umysłowej. Nie dopuszczalna jest, więc w naszej szkole sytuacja, by dziecko było głodne w ciągu dnia.