Klasy terapeutyczne

Z myślą o dzieciach, które borykają się z określonymi trudnościami, problemami, zaburzeniami, otworzyliśmy klasy terapeutyczno-wspomagające dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Dzięki temu dzieci te będą mogły w odpowiednim dla siebie tempie i w sprzyjającej atmosferze rozwijać swoje możliwości i potencjał.

Oprócz odpowiednio przygotowanego programu edukacyjno-rewalidacyjnego, dzieci będą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z arteterapii, terapii pedagogicznej, relaksacji, terapii sensorycznej (posiadamy własną salę terapii SI), dogoterapii oraz w innych rodzajach zajęć dostosowanych do indywidualnych potrzeb naszych uczniów.

Opieką otaczamy również rodziców, którzy regularnie będą mieli możliwość korzystania z porad psychologa i specjalistów, a także z warsztatów i wspólnych zajęć z własnymi dziećmi.

Jak pracujemy ?

W naszych klasach terapeutycznych dla dzieci z autyzmem nauka szkolna wspomagana jest przez zespół specjalistów. W skład zespołu wchodzą poza pedagogami specjalnymi przede wszystkim terapeuci.

Jesteśmy szkołą, która postawiła sobie za cel pomoc uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W swojej pracy z dziećmi niepełnosprawnymi nie ograniczamy się, jak większość szkół, do zapewnienia jedynie nauczyciela wspomagającego.

Każdy uczeń z niepełnosprawnością ma swój program terapeutyczny oraz rewalidacyjny. W realizacji tego programu, w zależności od potrzeb, biorą udział oligofrenopedagog, logopeda, psycholog, terapeuci zajęciowi oraz fizjoterapeuci.

Uważamy, że na wyniki edukacyjne u dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, poza indywidualnym podejściem samego nauczyciela, wpływa cały wachlarz działań, w które muszą być zaangażowani terapeuci.